XVIII PUCHAR KARATEDO W.S.I.POLAND - CZARNKóW, 15-16.10.2016

W dniach 15-16.10.2016 roku w hali Gimnazjum Publicznego w Czarnkowie odbył się XVIII Puchar Karatedo W.S.I.Poland w którym wystartowali zawodniczki i zawodnicy z Więcborka, Debrzna, Piły, Trzcianki, Czarnkowa, Tuczna, Człopy i Wałcza. Ekipa Klubu Karate Tradycyjnego była najliczniejsza toteż trudno się dziwić, że zwyciężyła w nieoficjalnej klasyfikacji drużynowej. Można pomyśleć, że sukces był łatwy, ale wcale tak nie było bowiem reprezentacja gospodarzy przegrała z naszą reprezentacją zaledwie o 1 pkt ! Wałcz zdobył 68 punktów, Czarnków 67 zaś Piła zdobywając miejsce trzecie zgromadziła 24 punkty.

Zawody zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele władz samorządowych miasta i gminy Czarnków oraz przedsiębiorcy z Panem Janem Polcynem, Prezesem Grupy Dora-Metal, pierwszym nauczycielem karate naszego Sensei na czele. W czasie finałów w nawiązaniu do niedawnego Dnia Nauczyciela Sensei Zbigniew Ruta /5 Dan/ podziękował swoim pierwszym nauczycielom karate Panu Janowi Polcynowi i Panu Jarosławowi Jeżewskiemu. Jednocześnie nadał im honorowe stopnie 1 Dan oraz wręczył im czarne pasy. Przypomnijmy, że nasz Sensei rozpoczął swoją drogę karate właśnie w Czarnkowie w 1978 roku a nagrodzeni byli jego nauczycielami karate w latach 1978/1979

Udział zawodniczek i zawodników KKT Wałcz w XVIII Pucharze Karatedo W.S.I.Poland był współfinansowany ze środków Urzędu Miasta w Wałczu oraz Urzędu Gminy. Dzięki tej dotacji nasi zawodniczki i zawodnicy mogli pojechać na zawody wynajętym autokarem, mieli pokryte startowe oraz w sobotę zjedli smaczny obiad w restauracji "Parkowa" w Czarkowie, która często gości kulinarne sławy z programów "Hell's Kitchen" oraz "Top Chef". Warto dodać, że oba programy kręcone są w Centrum Techniki Kulinarnej DORA-METAL w Warszawie należącym do Pana Jana Polcyna z Czarnkowa. Serdecznie dziękujemy za uzyskane wsparcie !

W turnieju nasi reprezentanci wypadli bardzo dobrze. Jednak najlepszy rezultat zanotował Maciej Leszczyk /1 Dan/, który zdobył I m-ce zarówno w kata jak i kumite. Znakomity rezultat zanotowali także zawodnicy i zawodnicy, którzy zdobyli po dwa medale: