TURNIEJ I SZKOLENIE W PILE

W dniach 17-18.10.2015 roku w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Pile odbył się XVI Puchar Karate-do W.S.I.Poland oraz towarzyszące mu Szkolenie Krajowe World Shotokan Institute - Poland. Organizatorem turnieju był Sensei Sławomir Stelcer /1 Dan/, Prezes MUKKS "UNSU" Organizatorem szkolenia był związek sportowy World Shotokan Institite - Poland.

Zarząd Klubu wynajął autokar, który w sobotę i w niedzielę przetransportowano zawodniczki, zawodników, trenerów oraz kilkoro rodziców do Piły i z powrotem. Dzięki dotacji otrzymanej z Urzędu Gminy w Wałczu udział w imprezie został dofinansowany zawodniczkom i zawodnikom w ok. 50% kosztów uczestnictwa.

W turnieju nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze o czym świadczy pokaźna ilość 40 miejsc finałowych jakie wywalczyli w sobotnich eliminacjach. Nasi zawodnicy 13 razy stawali na najwyższym podium poza tym zdobyli 11 medali srebrnych i 16 brązowych zajmując w nieoficjalnej klasyfikacji klubowej pierwsze miejsce. Jednak nie ilośc zdobytych medali, ale styl w jakim je zdobywano świadczy o bardzo dobrym poziomie karate zawodniczek i zawodników KKT Wałcz.