PODKOMISJA KARATE SHOTOKAN WSI

  

W dniu 04 października 2003 roku w sali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wałczu odbyło się spotkanie z Prezesem Polskiego Związku Karate Wacławem Antoniakiem na którym przedyskutowano możliwości przystąpienia do Polskiego Związku Karate, ale przy zachowaniu odrębności w zakresie uprawianej dyscypliny, czyli karate tradycyjnego szkoły Shotokan. W spotkaniu wzięli udział reprezentanci klubów z Tczewa, Peplina, Chojnic, Poznania, Krzyża Wlkp., Ostrowa, Tucholi i Wałcza. Na spotkaniu postanowiono, że kluby które wstąpią do PZK utworzą w ramach Komisji Karate Shotokan nową podkomisję. Jeżeli podkomisja będzie się rozrastać i osiągnie 15 klubów członkowskich będzie mogła zostać przekształcona w Komisję a po uzyskaniu 20 klubów członkowkich otrzyma od Zarządu PZK prawo organizacji włąsnych Mistrzostw Polski.

.

Ostatecznie do Polskiego Związku Karate wprowadzono 11 klubów dla których stworzono Podkomisję Karate Tradycyjnego Shotokan PZK oraz wszelkie stosowne regulaminy. W dniu 29 listopada 2003 roku w Wałczu odbyło się zebranie założycielskie nowej organizacji karate, która przyjęła nazwę Podkomisja Karate Tradycyjnego Shotokan PZK. Tak, więc w ramach Polskiego Związku Karate zrzeszone kluby te działały jako ciało regulaminowe a poza PZK działały w nowym związku sportowym co dawało większe możliwości działalnia (NIP, konto, księgowość,itp.) oraz było swoistym wentylem bezpieczeństwa na wypadek zmiany stanowiska PZK w uzgodnionych sprawach.

Podkomisja szybko zaczęła się rozrastać. W jej szeregi wstąpiły kolejne kluby z Gdynii, Rawicza, Łodzi i Brodnicy. Nawiązano kontakty z Januszem Knapczykiem /6 Dan/, studentem Sensei Taiji Kase a później Sensei Hiroshi Shirai. Zorganizowano liczne turnieje sportowe oraz szkolenia. W 2004 roku zorganizowano I Puchar Polski Karate Tradycyjnego Shotokan w ramach Polskiego Związku Karate i znowu, jak poprzednio za czasów Fudokan, działalność Zbigniewa Ruty stała się przysłowiową solą w oku Włodzimierza Kwiecińskiego.

W dniu 26.04.2008 roku na spotkaniu trenererów klubów członkowskich w Krzyżu Wlkp. podjęto decyzję o zaprzestaniu działalności ciała regulaminowego Podkomisja Karate Tradycyjnego Shotokan PZK. Sprawę przynależności do PZKarate pozostawiono indywidualnym preferencjom klubów.  Ze współpracy z PZK zrezygnowało 12 klubów natomiast 3 zachowały członkostwo i postanowiły dalej działać w Polskim Związku Karate (Rawicz, Ostrzeszów, Gdynia).

 


wersja do druku send this linkwyślij link znajomemu
 
   
design by Dekorus