OKRĘG XII POLSKIEJ FEDERACJI KARATE TRADYCYJNEGO

  

Dynamiczny rozwój wałeckiego ośrodka karate oraz klubów współpracujących z Sensei Zbigniewem Rutą zaowocowały znakomitymi wynikami sportowymi uzyskiwanymi przez wałeckich zawodników m.in. na Mistrzostwach Polski. Po mistrzostwach w Poddębicach w 1993 roku, które wygrali drużynowo karatecy z Wałcza zdobywając 9 medali (2 złote, 2 srebrne i 5 brązowych), Prezes W. Kwieciński zaproponował powołanie XII Okręgu Polskiej Federacji Karate Tradycyjnego z siedzibą w Wałczu oraz powierzenie kierownictwa Okręgu liderowi wałeckiego karate. Zamysł ten zrealizowano początkiem 1994 roku. ORS Wałcz w 1993 roku zajął najwyższe w historii - 2 miejsce w Polsce w ministerialnej klasyfikacji sportu młodzieżowego w dyscyplinie karate tradycyjne zdobywając aż 130 punktów /co stanowiło wtedy niemal 20% możliwych do uzyskania punktów w tej odmianie karate/. Nigdy żaden wałecki klub nie osiągnął tak wysokiego miejsca w swojej dyscyplinie... Dodajmy jeszcze, że ORS Wałcz był wtedy prywatnym klubem !

Funkcję Dyrektora Okręgu XII Polskiej Federacji Karate Tradycyjnego z siedzibą w Wałczu Zbigniew Ruta pełnił w latach 1994-1997 Okręg obejmował swoim zasięgiem województwa: szczecińskie, koszalińskie, pilskie, bydgoskie, 1/2 słupskie. Był najprężniej działającą  /obok ośrodka zamojskiego/ jednostką terenową PFKT. W klubach zrzeszonych w Okręgu XII ćwiczyło wtedy 700 osób. Oczywiście w sprawozdaniu Zarządu do Ministerstwa Sportu liczbę tę mnożono przez 5 i po latach ze zdumieniem dowiadywaliśmy się, że w naszym okręgu ćwiczyło 3500 osób. Prawdopodobnie do dzisiaj w PZKT stosuje się taką metodologię liczenia członków...

Czym były Okręgi Polskiej Federacji Karate Tradycyjnego ? Nie były to okręgowe związki sportowe z osobowością prawną, które obecnie reprezentują polskie związki na szczeblu regionalnym. Okręgi były jednostkami regulaminowymi, które w błędnym zamyśle autorów pomysłu miały prowadzić samodzielną działalność finansową oraz księgowość. Co ciekawe robiły to na NIP (numer identyfikacji podatkowej) centrali w Łodzi... Okręgi posiadały odrębne konta w banku i samodzielnie rozliczały się z Urzędach Skarbowych. Ze wszystkich okręgów zaledwie 4 jednostki podołały tym założeniom zaś Okręg XII (Z.Ruta-Wałcz) i Okręg VIII (A.Maciejewski-Biłgoraj) należały do najprężniej działających zarówno pod względem formalnym jak i sportowym.

CDN


wersja do druku send this linkwyślij link znajomemu
 
   
design by Dekorus